iPhone 8 Plus Kilitlenme Sorunu ve Kendi Kendine Kapanma

Özellikle iPhone cihazlarda kilitlenme ve kendi kendini açıp kapatma sorunu en korkulan durumlardan biri, çünkü bu cihazlarda diğerlerinde olduğu gibi pili çıkarıp tekrar takma ihtimaliniz yok bu nedenle kullanıcılar için en büyük sıkıntılardan biri.

Özellikle iPhone cihazlarda kilitlenme ve kendi kendini açıp kapatma sorunu en korkulan durumlardan biri, çünkü bu cihazlarda diğerlerinde olduğu gibi pili çıkarıp tekrar takma ihtimaliniz yok bu nedenle kullanıcılar için en büyük sıkıntılardan biri, bu sorun. İşte çözümümüz.

Özellikle iPhone 8 Plus Kilitlenme sorunu; cihazın kendi kendini açıp kapatma sorunuyla birlikte görülebilir. Ve bu sorun en korkulan durumlardan biridir. Çünkü bu cihazlarda diğerlerinde olduğu gibi pili çıkarıp tekrar takma ihtimaliniz yok. Bu nedenle iPhone kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri bu sorundur. Peki biz bu sorunu elimizden geldiğince nasıl ortadan kaldırabiliriz? Eğer sizde bu gibi sorunlarla karşı karşıyaysanız, iPhone 8 Plus Kilitlenme sorunu çözümü için size bir kaç yol tavsiye edebiliriz.

Çözüm için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 • Cihazınız kilitli ve yanıt vermiyorsa ilk yapmanız gereken cihazınıza Hard Reset atmaktır. iPhone'larda home tuşuna ve güç tuşuna aynı anda basınca hard reset atılıyor, fakat iPhone'nun bu modelinde reset'leme işi de değişti. Artık yapmanız gerekenler sırasıyla;
  - Sesi Aç düğmesini hızlı bir şekilde basın ve bırakın.
  - Sesi Kısma düğmesine çabucak basın ve bırakın.
  - Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi (Uyku / Uyandırma düğmesi) basılı tutun.
  Hard reset telefondaki videolarınızı, fotoğraflarınızı veya içeriğinizi silmez, aslında yazılımı yeniden başlatmaya zorlayan bir yöntem.

 • Cihazın kilitlenme sorunu genellikle güvenilmeyen yazılımlardan kaynaklı olabiliyor. Bu nedenle cihazınız bu sorunu yaşamadan önce en son yüklediğiniz uygulamayı kaldırıp sorunun giderilip giderilmediğini denemenizi öneririz.

 • Bu problemin bir diğer nedeni de işletim sistemi sürümünüzden kaynaklanıyor olabilir. Lütfen cihazınızı en son işletim sistemine güncelleyin, eğer son sürümdeyseniz bir önceki sürüme düşürün.

Bu adımları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa; iPhone 8 Plus Kilitlenme problemi sorununu ortadan tek bir şekilde kaldırabiliriz. Bu da maalesef ki cihazınızı sıfırlayarak gerçekleşir.

 • Bu işlemi yapmadan önce cihazınızı bilgisayarınıza ya da bulut depolama alanınıza yedekleyin. Ardından Ayarlar >> Sıfırla >> Tüm ayarları sıfırla (Fabrika Ayarlarına) seçeneğine tıklayın. Bu işlem biraz vakit alabilir ancak cihazınızı ilk günkü haline döndüreceği için probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.

Eğer ki bu sorun çözümünü denemelerinize rağmen probleminiz çözülmediyse, iPhone 8 Plus Kilitlenme sorunudonanımsal bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunun çözümü için cihazınızı deneyimli ekibimize getirerek sorununuzu sizin için çözmemize izin verin.

Ayrıca iPhone 8 Plus Bluetooth Sorunu ve Çözümü ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.

iPhone 8 Plus Kilitlenme sorunu yaşayan müşterilerilerimizin bize geldiklerinde yaşadıkları şikayetler;

 • iPhone 8 Plus kapandı açılmıyor
 • iPhone 8 Plus Kilitlenme sorunu yaşıyor
 • iPhone Kilitlendi Nasıl Açabilirim?
 • Kilitlenen iPhone 8 Plus nasıl açılır?
 • kilitlendi itunes'a bağlan diyor
 • iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?
 • iPhone 8 Plus dondu

Sizde İzmir iPhone Servisi olan Ios Teknik olarak bizi tercih ederseniz, iPhone 8 Plus Kilitlenme sorunu gibi aklınıza gelecek bir çok arızada iPhone 8 Plus tamiri işlemleriyle siz müşterilerimizin her zaman yanınızda olduğumuzu göreceksiniz. Tüm donanımsal ve yazılımlar iPhone 8 Plus arızaların giderilmesi için cihazınızı iPhone servisimize getirmeniz yeterli. Daha sonra size kaliteli ve ucuz iPhone tamiri hizmetimizin keyfini sürmek kalır.