iPhone 5 Kilitlenme Sorunu ve Kendi Kendine Kapanma

Özellikle iPhone cihazlarda kilitlenme ve kendi kendini açıp kapatma sorunu en korkulan durumlardan biri, çünkü bu cihazlarda diğerlerinde olduğu gibi pili çıkarıp tekrar takma ihtimaliniz yok.

Özellikle iPhone cihazlarda kilitlenme ve kendi kendini açıp kapatma sorunu en korkulan durumlardan biri, çünkü bu cihazlarda diğerlerinde olduğu gibi pili çıkarıp tekrar takma ihtimaliniz yok bu nedenle kullanıcılar için en büyük sıkıntılardan biri, bu sorun. İşte çözümümüz.

Özellikle iPhone 5 Kilitlenme sorunu; cihazın kendi kendini açıp kapatma sorunuyla birlikte görülebilir. Ve bu sorun en korkulan durumlardan biridir. Çünkü bu cihazlarda diğerlerinde olduğu gibi pili çıkarıp tekrar takma ihtimaliniz yok. Bu nedenle iPhone kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri bu sorundur. Peki biz bu sorunu elimizden geldiğince nasıl ortadan kaldırabiliriz? Eğer sizde bu gibi sorunlarla karşı karşıyaysanız, iPhone 5 Kilitlenme sorunu çözümü için size bir kaç yol tavsiye edebiliriz.

Çözüm için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 • Cihazınız kilitli ve yanıt vermiyorsa ilk yapmanız gereken Home tuşuna ve kapatma tuşuna aynı anda basılı tutup 10 saniye kadar bekledikten sonra cihazımız kapanıyor ve baştan başlatılıyor. Tek yapılması gereken cihazımız kapandıktan sonra Apple logosu görünene kadar Home tuşuna ve kapat tuşuna basılı tutmaya devam etmek.

 • Bu sorun genellikle güvenilmeyen yazılımlardan kaynaklı olabiliyor. Bu nedenle cihazınız bu sorunu yaşamadan önce en son yüklediğiniz uygulamayı kaldırıp sorunun giderilip giderilmediğini denemenizi öneririz.

 • Bu problemin bir diğer nedeni de işletim sistemi sürümünüzden kaynaklanıyor olabilir. Lütfen cihazınızı en son işletim sistemine güncelleyin, eğer son sürümdeyseniz bir önceki sürüme düşürün.

Bu adımları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa; iPhone 5 Kilitlenme problemi sorununu ortadan tek bir şekilde kaldırabiliriz. Bu da maalesef ki cihazınızı sıfırlayarak gerçekleşir.

 • Bu işlemi yapmadan önce cihazınızı bilgisayarınıza ya da bulut depolama alanınıza yedekleyin. Ardından Ayarlar >> Sıfırla >> Tüm ayarları sıfırla (Fabrika Ayarlarına) seçeneğine tıklayın. Bu işlem biraz vakit alabilir ancak cihazınızı ilk günkü haline döndüreceği için probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.

 

Eğer ki bu sorun çözümünü denemelerinize rağmen probleminiz çözülmediyse, iPhone 5 Kilitlenme sorunudonanımsal bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunun çözümü için cihazınızı deneyimli ekibimize getirerek sorununuzu sizin için çözmemize izin verin.

iPhone 5 Kilitlenme sorunu yaşayan müşterilerilerimizin bize geldiklerinde yaşadıkları şikayetler;

 • iPhone 5 kapandı açılmıyor
 • iPhone 5 Kilitlenme sorunu yaşıyor
 • iPhone Kilitlendi Nasıl Açabilirim?
 • Kilitlenen iPhone 5 nasıl açılır?
 • kilitlendi itunes'a bağlan diyor
 • iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?
 • iPhone 5 dondu

 

Sizde İzmir iPhone Servisi olan Ios Teknik olarak bizi tercih ederseniz, iPhone 5 Kilitlenme sorunu gibi aklınıza gelecek bir çok arızada iPhone 5 tamiri işlemleriyle siz müşterilerimizin her zaman yanınızda olduğumuzu göreceksiniz. Tüm donanımsal ve yazılımlar iPhone 5 arızaların giderilmesi için cihazınızı iPhone servisimize getirmeniz yeterli. Daha sonra size kaliteli ve ucuz iPhone tamiri hizmetimizin keyfini sürmek kalır.